Obóz zuchowo-harcerski w Wilczu

Harcerska Akcja Letnia wolsztyńskiego hufca ZHP wystartowała na dobre. W dniach 5-8 lipca 2019 na bazie obozowej w Wilczu bawiły się nasze zuchy oraz harcerze 4 Drużyny Nieprzetartego Szlaku „Włóczykije”.

Krótki obóz upłynął pod hasłem „Co nam w duszy gra”, a większość zajęć w których uczestniczyły dzieci związana była z muzyką.

Już pierwszego dnia każdy z uczestników musiał stworzyć z materiałów wtórnych własny instrument. Każdy z zastępów stworzył także nazwę, która odnosiła się do konkretnego instrumentu. W ten sposób na obozie powstały zastępy min. kotłów, trąb, skrzypaczek itp.

Tegoroczny wyjazd zuchów i harcerzy obfitował w niesamowitych gości. W ramach zajęć każdy z uczestników wziął udział w spotkaniu z rekonstruktorami. W niedzielne popołudnie nastąpił prawdziwy gwóźdź programu. Podobóz Hufca ZHP Wolsztyn odwiedzili muzycy z poznańskiej filharmonii, którzy zaprezentowali instrumenty dęte. Ponad godzinny koncert podczas którego instrumentaliści zaprezentowali waltornie, trąbkę oraz puzon zakończony został tradycyjną pieśnią harcerską pt. „Płonie ognisko”.

Pierwszy akcent harcerskiego lata już za nami. Krótki wyjazd pod namioty był pierwszą taką formą Harcerskiej Akcji Letniej dla zuchów od 2011 roku. Nasze zuchy już tęsknią za namiotowym życiem, a tymczasem reszta druhen i druhów z hufca z niecierpliwością wyczekuje obozu w Koronowie.