Betlejemskie Światło Pokoju 2018

Początkiem sztafety – przekazywania z rąk do rąk Światła jest Betlejem. W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku odpala się lampion, którego płomień niesiony przez skautów przez kraje i kontynenty obiega świat. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety, przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich.

Pomocą w dobrym przeżywaniu wędrówki BŚP są działania i inicjatywy podejmowane w ramach naszej służby Bogu, Ojczyźnie i Bliźniemu. Tym razem przeżywać ją będziemy pod hasłem: ŚWIATŁO KTÓRE ŁĄCZY…

Naszą harcerską misją, która łączy nas wszystkich jest zaniesienie tego Światła do władz państwowych isamorządowych, do urzędów i instytucji państwowych, do szkół i kościołów, szpitali i domów pomocy społecznej, do ludzi samotnych, odrzuconych i kochanych wciąż za mało. Chcemy, by trafiło na wszystkie polskie stoły i zapłonęło na wieczerzy wigilijnej zapalone na świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dzieląc się płomieniem zapalonej świecy z innymi, niczego nie tracimy. „Podzielone” światło jest w stanie rozproszyć ciemności i wypełnić całe pomieszczenie nowym blaskiem bijącym już nie tylko od jednej, ale od wielu świec łącząc wszystkich ludzi bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznanie.

Jak co roku harcerze i harcerki Hufca ZHP Wolsztyn niosą Światło do urzędów, instytucji, kościołów i przede wszystkim do mieszkańców, aby w wigilijny wieczór rozświetliło nasze miasto.

Sprawdź gdzie możesz odebrać światło. Stań się częścią sztafety!

Przekazania Światła odbędą się:

Parafia p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Kębłowie – 22.12 (sobota) godz. 18:00

Parafia pw. św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego – 22.12 (sobota) godz. 18:00

Parafia pw. NMP Niepokalanie Poczętej – 23.12 (niedziela) godz. 18:30

Kościół pw. św. Maksymiliana w Tłokach – 23.12 (niedziela) godz. 10:00

Parafia św. Michała Archanioła w Siedlcu – 20.12 (czwartek) godz. 17:30

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie – 23.12 (niedziela) godz. 11:00

Kościół Rzymskokatolicki pw. Św. Wojciecha w Kaszczorze – 21.12 (piątek) godz. 17:30

Kościół Rzymskokatolicki Pw. św. Maksymiliana Kolbego w Mochach – 22.12 (sobota) godz. 18:00

Parafia pw. św Kazimierza w Zakrzewie – 23.12 (niedziela) godz. 11:00

Sala Wiejska w Osłoninie – 24.12 (poniedziałek) godz. 9:00-10:00