Rajd Jesiennego Liścia

W dniach 19-20 października w Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich 13 DH Skamander zorganizowała rajd dla harcerzy z naszego Hufca. W piątkowy wieczór po uroczystym apelu harcerze zasiedli do wspólnego świeczkowiska. Podczas niego rozmyślali na temat patriotyzmu i wspominali bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Nieco później wyruszyli na trasę gry terenowej po naszym mieście, która również nawiązywała do tematyki powstania. W sobotę odbyły się zajęcia programowe. Harcerze mogli wybrać m.in. zajęcia z fizjoterapii, żeglarstwa, taekwodno, warsztaty plastyczne czy odwiedzić strefę gier planszowych. Rajd zakończył uroczysty apel podczas którego podsumowano zmagania harcerzy.

W rajdzie udział wzięło ponad 120 harcerzy, wędrowników i instruktorów z Hufca Wolsztyn. Mamy nadzieję, że kolejna edycja Rajdu będzie równie wspaniała.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie za możliwość zorganizowania rajdu na terenie naszej “Jedynki”. Rajd był współfinansowany ze środków pozyskanych z dotacji przyznanej przez Starostwo Powiatowe w Wolsztynie.