Biwak 4 Słońc

Kolejny aktywny biwak za nami. Coroczne “Manewry nocne” zakończone. Tradycyjna impreza 9-tki tym razem odbyła się w Kębłowie.
Dokładnie z 1 na 2 grudnia w Szkole Podstawowej w Kębłowo kadra Szczepu 4 Słońca zorganizowała dla harcerzy oraz harcerzy starszych biwak nocny. Blisko 30 osób utrwalało wiedzę z zakresu prawa harcerskiego, rozpisywało swoje próby na kolejne stopnie harcerskie oraz co najważniejsze bawiła się podczas nocy gier planszowych.
W trakcie imprezy nie mogło zabraknąć także nocnych działań terenowych. Harcerze wzięli udział w biegu patrolowym natomiast harcerze starsi wzięli udział w aż 3 grach z których ostatnia kończyła się o godz. 5:00 nad ranem.
Sobota była równie aktywna jak piątek. O 9:00 rano dojechali wędrownicy ze Świtu, którzy w warunkach terenowych uczyli się rozpalania ogniska krzesiwem, mając do dyspozycji tylko to co znaleźli w trakcie marszu w teren. Natomiast harcerze i harcerze starsi wzięli udział w kolejnej grze terenowej.
Serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz pracownikom Szkoły Podstawowej w Kębłowie.