Festiwal Śpiewania Harcerskiego Dla Przyjemności 2022

W niedzielne popołudnie 20 listopada w Sali Kębłowskiego Domu Kultury odbyło się harcerskie wydarzenie muzyczne, znane jako Festiwal Śpiewania Harcerskiego dla Przyjemności. Od lat organizatorem spotkania jest Szczep Harcerskich Drużyn Pożarniczych ze Starego Widzimia. Każda z drużyn zgłoszonych na festiwal miała za zadanie przygotować wykonanie dwóch piosenek. Jak co roku była to piosenka harcerska oraz utwór związany z tegoroczną tematyką festiwalu. Tym razem harcerze postanowili poznać bliżej lokalne melodie ludowe i takie właśnie wykonania przygotowały zespoły składające się z drużyn wolsztyńskiego hufca.

Nie mogło zabraknąć gości specjalnych w postaci Zespołu Pieśni i Tańca Kębłowo, który przygotował warsztaty dla harcerzy. Każda z 3 grup wiekowych zatańczyła do wykonywanej przez kębłowskich muzyków melodii ludowej. Następnie uczestnicy wysłuchali występu zespołu oraz mieli okazję sami spróbować gry na koźle i innych ludowych instrumentach muzycznych. Na koniec goście nauczyli harcerzy kilku regionalnych piosenek, które wspólnie zaśpiewali.

Po części przygotowanej przez muzyków z Zespołu Pieśni i Tańca Kębłowo przyszedł czas na prezentację talentów harcerzy. Na scenie oprócz mundurów znalazły się różnorakie przebrania nawiązujące do prezentowanych utworów. Rywalizację wygrała 19 Gromada Zuchowa “Wesołe Skrzaty” z piosenką „Kujawiaczek”.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Urząd Miejski w Wolsztynie.