XI Rajd Mrówka

Miniony weekend można uznać za niezwykle pracowity dla harcerzy naszego Hufca. W sobotni poranek harcerze z wszystkich środowisk zebrali się przed szkołą w Karpicku, aby uroczystym apelem rozpocząć rajd „Mrówka”, który w tym roku, był także harcerskim startem hufca. Tematem tegorocznej „Mrówki” było: „Życie w latach 1918-1919”. W trakcie apelu miało miejsce bardzo podniosłe i jednocześnie wzruszające wydarzenie, jakim było przekazanie przez odchodzących drużynowych granatowych sznurów swoim następcom. Przy tej okazji Komenda Hufca wręczyła pamiątkowe podziękowania oraz nominacje na nowe funkcje.

Zaraz po apelu harcerze rozpoczęli przygotowania do wyjścia na trasę rajdu, która przebiegała leśnymi oraz śródpolnymi drogami terenu Nadleśnictwa Wolsztyn. Choć na czas rajdu harcerze mogli oderwać się od zdobyczy technologii i miejskiego zgiełku. Na ich drodze organizatorzy przygotowali punkty z zadaniami, podczas których mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną, umiejętności strzeleckie czy też odbierania komunikatów nadawanych alfabetem Morse’a. Dzień zakończyło wspólne ognisko podczas, którego przy śpiewie piosenek harcerskich wspominano najciekawsze chwile z trasy rajdu. Rajd zakończył się w niedzielę rano apelem podsumowującym grę. Rywalizacja mimo, że była bardzo zacięta przebiegała w duchu harcerskiej zabawy. O zwycięstwie w poszczególnych pionach przesądziły dosłownie punkty. I tak w kategorii Zuchów zwyciężył patrol „Brykające Tygryski” z 13 Gromady Zuchowej, w kategorii Harcerzy patrol „Zwędzone Kiełbaski” z 9 Drużyny Harcerskiej „Słoneczni” im. Sabały, natomiast w grupie Harcerzy Starszych zwyciężył patrol „Casada Dela Familia Pajonczura” z 1 Drużyny Harcerskiej „Matecznik” z Kaszczoru. Wszystkim biorącym udział w grze gratulujemy harcerskiej postawy i zdobytych miejsc.

Na koniec przychodzi czas podziękowań tym, bez których rajd by się nie odbył. Dziękujemy gospodarzom obiektu, czyli Dyrekcji i Pracownikom Szkoły Podstawowej w Karpicku, w której miło spędziliśmy ten weekend oraz Szkole Podstawowej nr 3 w Wolsztynie. Podziękowania kierujemy, także w stronę Nadleśnictwa Wolsztyn, na którego terenie odbywała się gra terenowa. Dziękujemy Powiatowi Wolsztyńskiemu za współfinansowanie imprezy. Gorące podziękowania dla Szczepu Harcerskiego „4 Słońca” oraz Komendy Hufca ZHP Wolsztyn bez których nie mielibyśmy okazji tak przyjemnie spędzić czasu, w gronie harcerskich przyjaciół. Na koniec nie pozostaje nic innego jak powiedzieć: do zobaczenia za rok na trasie kolejnej „Mrówki”!