Święto Niepodległości

Jak co roku uczestniczyliśmy w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości w Wolsztynie. Była to 101 rocznica, na której oddaliśmy cześć i pamięć żołnierzom walczącym o niepodległą Polskę.  

Obóz zuchowo-harcerski w Wilczu

Harcerska Akcja Letnia wolsztyńskiego hufca ZHP wystartowała na dobre. W dniach 5-8 lipca 2019 na bazie obozowej w Wilczu bawiły się nasze zuchy oraz harcerze 4 Drużyny Nieprzetartego Szlaku „Włóczykije”. Krótki obóz upłynął pod hasłem „Co nam w duszy gra”, […]

Betlejemskie Światło Pokoju 2018

Początkiem sztafety jest Betlejem. W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku odpala się lampion, którego płomień niesiony przez skautów przez kraje i kontynenty obiega świat.

Bieg Wilczym Tropem 2019

Kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym znów zawita do naszego miasta. Harcerze wolsztyńskiego Hufca ZHP, członkowie Wolsztyńskiego Klubu Biegowego oraz Wolsztyńskiej Akademii Biegowej zapraszają na radosne, sportowe przedsięwzięcie upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.

Odsłonięcie muralu

Reprezentacja naszego Hufca wzięła udział w uroczystości odsłonięcia muralu upamiętniającego odzyskanie niepodległości w Powstaniu Wielkopolskim 1918-19.

Rajd Jesiennego Liścia

W dniach 19-20 października w Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich 13 DH Skamander zorganizowała rajd dla harcerzy z naszego hufca.