Wielkopolski Pociąg do Niepodległości

Para buch, koła w ruch!
Wielkopolski Pociąg do Niepodległości powrócił do swojego domu.
W sobotę 13 października reprezentacja naszego hufca miała przyjemność uczestniczyć w kolejnej inicjatywie z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. Motywem przewodnim podróży było zaprezentowanie historii wojskowości, umundurowania oraz wyposażenia powstańców wielkopolskich i żołnierzy Armii Wielkopolskiej. Ważnym elementem była prezentacja sztandarów wśród których z dumą powiewał sztandar Chorągiew Wielkopolska ZHP im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919. Na swoim szlaku poznaliśmy grodziskich harcerzy oraz mieliśmy okazję spotkać się z przedstawicielami 9 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Buki im. Kazimierza Wielkiego w Wielichowie
Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w podróży z historią w tle.